Weather forecast - Lajnar
Weather forecast Lajnar:
Updated: 27. 04. 2026 16:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 86% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 67% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 40% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 39% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 18% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 52% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 48% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 22% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 5% |
|
Weather forecast for the location Lajnar. Lajnar is a mountain in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1549 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blegoš,
Bohinjska Bistrica,
Brunarica Dražgoše,
Bukovo,
Cerkno,
Cerkno,
Črna prst,
Davča,
Dom na Slajki,
Dražgoše,
Gorje,
Kladje,
Kobla,
Kravja Črna gora,
Petrovo Brdo,
Pokljuka,
Ratitovec,
Rudno,
Smučišče Kozji hrbet,
Soriška planina,
Vogel,
Zgornja Sorica,
Zgornji Goreljek (Pokljuka)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website