Weather forecast - Jôf di Montasio/Montaž
Weather forecast Jôf di Montasio/Montaž:
Updated: 26. 04. 2026 12:46
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 29% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 1% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 35% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 74% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,2 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0,19 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 97% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0,19 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0,3 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,79 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 0,79 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 55% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 30% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 28% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 10% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 5% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 14% |
|
| 20h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 5% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
Weather forecast for the location Jôf di Montasio/Montaž. Jôf di Montasio/Montaž is a mountain in the Julian Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 2753 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bovec,
Bovec airport,
Jôf di Montasio,
Letališče Bovec,
Log pod Mangartom,
Mangartska planina,
Monte Acomizza / Schönwipfel,
Monte Lussari,
Mount Lussari - Tarvisio,
Nevejski preval - Na Žlebeh / Sella Nevea,
Predel,
Rifugio Gilberti,
Rogelj,
Rombon,
Sella Nevea,
Tarvisio,
Tarvisio - Mangart Coccau,
Tarvisio - Udine,
Val Resia,
Veliki Babanski skedenj
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website