Weather forecast - Diga del Vajont
Weather forecast Diga del Vajont:
Updated: 28. 04. 2026 16:23
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0,01 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 1,27 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0,05 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 1,11 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0,1 |
| 95% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0,21 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 91% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 26% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 16% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 26% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 17% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 11% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 18% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 18% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 14% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 8% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 16% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 25% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 24% |
|
| 8h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 13% |
|
| 11h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 32% |
|
| 14h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 12% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 3% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
Weather forecast for the location Diga del Vajont. Diga del Vajont is a church in the Carnic Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 722 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website