Weather forecast - Weittalspitze
Weather forecast Weittalspitze:
Updated: 2. 05. 2026 06:37
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 16% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 43% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 50% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 77% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 62% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 61% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,05 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,02 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 95% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0,15 |
| 84% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,17 |
| 89% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,17 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0,02 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,02 |
| Cloud cover: | 92% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 82% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0,12 |
| 93% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0,47 |
| 98% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0,47 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0,92 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 1,22 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 1,06 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Weittalspitze. Weittalspitze is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2539 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website