Weather forecast - Volnik
Weather forecast Volnik:
Updated: 2. 05. 2026 02:14
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 16 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 17h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 18 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 14 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,1 |
| 89% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0,4 |
| 92% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0,7 |
| 97% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,9 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0,9 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0,8 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 3,09 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 4,43 |
| 93% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 3,29 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Volnik. Volnik is a mountain in the Goriško, Notranjsko and Snežniško hribovje mountain range (
Italy,
Slovenia) at an altitude of 546 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Basovizza,
Branik,
Kokoš,
Miramarski grad / Castello di Miramare,
Portopiccolo - Trieste,
Sesljan / Sistiana,
Sežana,
Štanjel,
Štanjel (Ferrarijev vrt),
Trieste,
Trieste San Giusto,
Trstelj,
Unity of Italy Square - Trieste,
Vejna / Monte Grisa,
Zidovnik (Sedovnik)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website