Weather forecast - Veliki Drgomalj
Weather forecast Veliki Drgomalj:
Updated: 2. 05. 2026 02:14
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,43 |
| 96% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0,03 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,96 |
| 97% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 2,36 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 2,36 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 1,73 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,09 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,18 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 2,01 |
| 97% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 1,96 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0,59 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Veliki Drgomalj. Veliki Drgomalj is a mountain in the Gorski Kotar and Istria mountain range (
Croatia) at an altitude of 1154 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Colnarji,
Delnice,
Javorova Kosa,
Lučice,
Petehovac,
Risnjak National Park,
Skrad (Zeleni vir),
Sleme,
Sopač,
Toboggan run Vrata (Fužine),
Vrata,
Vršek,
Zalesina
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website