Weather forecast - Veli vrh (above Škalnica)
Weather forecast Veli vrh (above Škalnica):
Updated: 2. 05. 2026 02:14
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 17h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 15 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,29 |
| 94% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 94% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,68 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 3,46 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 3,46 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 2,09 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 2,09 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 3,35 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 3,14 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 2,27 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Veli vrh (above Škalnica). Veli vrh (above Škalnica) is a mountain in the Gorski Kotar and Istria mountain range (
Croatia) at an altitude of 708 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Brešca,
Ilirska Bistrica,
Jelšane,
Jurdani,
Mihačeva Draga,
Pasjak,
Reka (zahod) / Rijeka (zapad),
Rijeka (Kantrida),
Rujevica,
Rupa,
Škurinje,
Starod,
Sviščaki
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website