Weather forecast - Torre Clampil
Weather forecast Torre Clampil:
Updated: 1. 05. 2026 12:46
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 5% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 1% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 64% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 68% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,2 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0,2 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,05 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0,02 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,42 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,47 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,37 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,37 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,27 |
| 95% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0,02 |
| 89% |
|
Weather forecast for the location Torre Clampil. Torre Clampil is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Austria,
Italy) at an altitude of 2079 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Gartnerkofel,
Gitschtal - Weißbriach,
Inn Waldemar / Hermagor,
Krniške skale / Gartnerkofel,
Mokrine / Nassfeld (Tressdorfer Höhe),
Nassfeld,
Nassfeld Straße,
Tressdorfer Hohe,
Trogkofel,
Weißbriach Ski Area - Berggeisthütte,
Zweikofel
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website