Weather forecast - Spitzkofel
Weather forecast Spitzkofel:
Updated: 2. 05. 2026 06:37
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 20% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 50% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 78% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 61% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 63% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0,04 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0,09 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,03 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 95% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 94% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0,13 |
| 82% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,18 |
| 88% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0,18 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,02 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,02 |
| Cloud cover: | 92% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 81% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,11 |
| 92% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0,45 |
| 97% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,45 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,88 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 1,19 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 1,03 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Spitzkofel. Spitzkofel is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2717 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website