Weather forecast - Rifugio Corsi
Weather forecast Rifugio Corsi:
Updated: 2. 05. 2026 02:15
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 2% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 39% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 37% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 85% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 33% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0,19 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,56 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,39 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 1,39 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,13 |
| 98% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 1,99 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 2,23 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 2,23 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0,76 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,16 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0,16 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 2,36 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 2,36 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,37 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 1,31 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0,13 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0,13 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Rifugio Corsi. Rifugio Corsi is a mountain hut in the Julian Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 1874 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bovec,
Bovec airport,
Čezsoča,
Javoršček,
Jôf di Montasio,
Letališče Bovec,
Log pod Mangartom,
Mangart,
Mangartska planina,
Monte Acomizza / Schönwipfel,
Monte Lussari,
Mount Lussari - Tarvisio,
Nevejski preval - Na Žlebeh / Sella Nevea,
Polovnik,
Predel,
Rifugio Gilberti,
Rogelj,
Rombon,
Sella Nevea,
Svinjak,
Tarvisio,
Tarvisio - Mangart Coccau,
Tarvisio - Udine,
Učja,
Veliki Babanski skedenj
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website