Weather forecast - Rauchkofel
Weather forecast Rauchkofel:
Updated: 2. 05. 2026 02:15
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 15% |
|
| 5h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 48% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 93% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 83% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 50% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,09 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,19 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0,46 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0,46 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0,76 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -3 °C |
| 0,76 |
| 97% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 0,76 |
| 97% |
|
| 20h |
 |
| -4 °C |
| 0,76 |
| 92% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0,33 |
| 91% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,09 |
| Cloud cover: | 97% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0,06 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0,79 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 1,03 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -3 °C |
| 1,03 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0,9 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,06 |
| 94% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0,09 |
| 96% |
|
Weather forecast for the location Rauchkofel. Rauchkofel is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 2460 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Alpencamp Kötschach-Mauthen,
Frohn,
Gailberg,
Gailbergsattel,
Kötschach - Mauthen,
Liesing im Lesachtal (Plassegge),
Plockenpass / Passo di Monte Croce Carnico,
Polinik - Mauthen,
Ravascletto-Sutrio / Monte Zoncolan,
Rifugio Calvi,
Zoncolan
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website