Weather forecast - Planina Brsnina
Weather forecast Planina Brsnina:
Updated: 2. 05. 2026 02:15
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0,29 |
| 89% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,06 |
| 91% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0,03 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,03 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,43 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,43 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 1,93 |
| 96% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 2,3 |
| 97% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 2,45 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 1,13 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 96% |
|
Weather forecast for the location Planina Brsnina. Planina Brsnina is a mountain pasture in the Karawanks mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1357 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Apače / Abtei,
Bad Eisenkappel,
Begunjščica,
Dom pod Storžičem,
Grintovec,
Jezerski vrh,
Kamniško sedlo,
Kokrsko sedlo,
Kriška gora,
Ljubelj,
Obir,
Paulitschsattel,
Podljubelj,
Tržič,
Zell / Sele,
Zgornje Jezersko
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website