Weather forecast - Monte Cavallo / Rosskofel
Weather forecast Monte Cavallo / Rosskofel:
Updated: 1. 05. 2026 12:46
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 5% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 1% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 64% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 68% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,2 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0,2 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,05 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0,02 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0,42 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,47 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 1,37 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -2 °C |
| 1,37 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0,27 |
| 95% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0,02 |
| 89% |
|
Weather forecast for the location Monte Cavallo / Rosskofel. Monte Cavallo / Rosskofel is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 2240 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website