Weather forecast - Monte Antelao
Weather forecast Monte Antelao:
Updated: 28. 04. 2026 16:23
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,21 |
| Cloud cover: | 90% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 0,02 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -8 °C |
| 1,39 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0,43 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,59 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 0,79 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -3 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -9 °C |
| 0,07 |
| 69% |
|
| 23h |
 |
| -10 °C |
| 0,14 |
| 63% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 78% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 63% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| -11 °C |
| 0 |
| 65% |
|
| 23h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 46% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 52% |
|
| 5h |
 |
| -13 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 8h |
 |
| -10 °C |
| 0 |
| 24% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 17% |
|
| 14h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 33% |
|
| 17h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 42% |
|
| 20h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 29% |
|
| 23h |
 |
| -10 °C |
| 0 |
| 40% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 50% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0 |
| 36% |
|
| 8h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 34% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 49% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 50% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 23% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 19% |
|
Weather forecast for the location Monte Antelao. Monte Antelao is a mountain in the Dolomites mountain range (
Italy) at an altitude of 3264 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website