Weather forecast - Kršičevec
Weather forecast Kršičevec:
Updated: 2. 05. 2026 02:14
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0,06 |
| 98% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,36 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,69 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 1,69 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 2,26 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 2,26 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 2,42 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 2,14 |
| 96% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0,13 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,23 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Kršičevec. Kršičevec is a mountain in the Goriško, Notranjsko and Snežniško hribovje mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1091 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dom na Slivnici,
Iga vas,
Ilirska Bistrica,
Lake Cerknica,
Palško jezero,
Petelinjsko jezero,
Pivka,
Pivka,
Postojna,
Snežnik,
Sviščaki
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website