Weather forecast - Križica
Weather forecast Križica:
Updated: 2. 05. 2026 02:14
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 14 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 21 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 18 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 22 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 17h |
 |
| 22 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 20 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 16 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0,19 |
| 83% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0,1 |
| 91% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 1,41 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 14 °C |
| Precipitation (mm/h): | 3,7 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 3,7 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 0,91 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0,39 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0,34 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0,29 |
| 65% |
|
| 20h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 23% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 66% |
|
Weather forecast for the location Križica. Križica is a mountain in the Adria islands mountain range (
Croatia) at an altitude of 343 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website