Weather forecast Kovk:
Updated: 2. 05. 2026 02:14
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 14 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,26 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,76 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,76 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 1,19 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 1,89 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 2,73 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 2,86 |
| 92% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 1,36 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 1,59 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Kovk. Kovk is a mountain in the Goriško, Notranjsko and Snežniško hribovje mountain range (
Slovenia) at an altitude of 961 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Ajdovščina,
Barnica,
Branik,
Col,
Col,
Črni vrh nad Idrijo,
Dolenje,
Idrija,
Idrija (Town square),
Idrija - Godovic, Zala,
Javornik,
Mlake,
Mrzli Log,
Nanos (Pleša),
Otlica,
Podnanos,
Predjama,
Rebrnice,
Selo,
Štanjel,
Štanjel (Ferrarijev vrt),
Vipava,
Vipavski Križ,
Zala
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website