Weather forecast Hoč:
Updated: 27. 04. 2026 16:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 77% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 40% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 16% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 47% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 47% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 3% |
|
Weather forecast for the location Hoč. Hoč is a mountain in the Škofjeloško, Cerkljansko hribovje and Jelovica mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1514 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blegoš,
Bohinjska Bistrica,
Bukovo,
Cerkno,
Cerkno,
Črna prst,
Davča,
Dom na Slajki,
Gorje,
Kladje,
Kobla,
Kravja Črna gora,
Petrovo Brdo,
Ratitovec,
Rudno,
Smučišče Kozji hrbet,
Soriška planina,
Travnik,
Trebija,
Trebija ,
Zgornja Sorica
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website