Weather forecast - Galitzenspitzen
Weather forecast Galitzenspitzen:
Updated: 2. 05. 2026 06:37
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 43% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 44% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 81% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 64% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 64% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,05 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0,15 |
| 87% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0,15 |
| 92% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,1 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,02 |
| 96% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,02 |
| Cloud cover: | 91% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 83% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0,12 |
| 93% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,07 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 1,34 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 1,21 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Galitzenspitzen. Galitzenspitzen is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2710 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dolomitenhütte,
Ederplan,
Faschingalm - Zettersfeld,
Frohn,
Gailberg,
Gailbergsattel,
Iselsberg,
Lainach - Rangersdorf,
Lienz,
Liesing im Lesachtal (Plassegge),
Oberdrauburg,
Winklern,
Zettersfeld
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website