Weather forecast Dravh:
Updated: 2. 05. 2026 02:15
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 1,06 |
| 98% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 1,06 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0,19 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,19 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0,43 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 1,13 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 2,23 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 3,07 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 3,29 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0,26 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0,26 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Dravh. Dravh is a mountain in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1547 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blegoš,
Bohinjska Bistrica,
Brunarica Dražgoše,
Bukovo,
Cerkno,
Cerkno,
Črna prst,
Davča,
Dom na Slajki,
Dražgoše,
Gorje,
Kladje,
Kobla,
Kravja Črna gora,
Obrne (HE Soteska),
Petrovo Brdo,
Pokljuka,
Ratitovec,
Rudno,
Smučišče Kozji hrbet,
Soriška planina,
Zgornja Sorica,
Zgornji Goreljek (Pokljuka)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website