Weather forecast - Clapsavon
Weather forecast Clapsavon:
Updated: 3. 05. 2026 12:37
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 16% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 14% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 96% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 94% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 77% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 89% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 93% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,04 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0,41 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 96% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,04 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,68 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 2,52 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 2,52 |
| 97% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 0,56 |
| 91% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 78% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 64% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 67% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0,23 |
| 74% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0,72 |
| 88% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,72 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,34 |
| 93% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,24 |
| 86% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0,03 |
| 72% |
|
Weather forecast for the location Clapsavon. Clapsavon is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 2462 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website